image1 image2 image3 image4

FESTYN SZKOLNY

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak

W gołkowickiej wsi, tuż przed Dniem Matki, 25 maja 2019 roku pojawiła się prawdziwa beczka śmiechu. Była to kraina dziecięcej radości i beztroskości, i to nie figielek, tylko kolejny Festyn Szkolny, przygotowany przez Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną.

Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiło, że boisko wypełniło się tłumem ludzi.

Na gości czekało mnóstwo atrakcji. O godzinie 16:00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie przez Pana Grzegorza Wolnego i Panią Beatę Bienię. Następnie rodzice wraz z swoimi pociechami brali udział w licznych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez nauczycieli. Można było rzucać piłką lekarską, skakać przez skakankę, oddać celne strzały do bramkę, biegać slalomem do mety, wykonywać damskie i męskie pompki.

Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyło się stanowisko malowania twarzy i tatuaży. Niejeden rodzic z dzieckiem mógł wykonał sobie śmieszne, pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.  Oblężenie przeżyła również Pani Krysia, szkolna higienistka, który sprawowała opiekę medyczną i dokonywała pomiaru ciśnienia. Ucztą dla podniebienia były domowe wypieki, kawa i herbata, można było również posilić się kiełbaską

Po godzinnych zmaganiach z piłkami, skakankami i innymi akcesoriami sportowymi rodzice mogli wysłuchać programu artystycznego, przygotowanego przez swoje pociechy.  

O 17:15 nastąpiło uroczyste powitanie przez Panią Przewodniczącą Rady Rodziców-Edytę Kwiatkowską i Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej- Waldemara Paszylkę. Następnie na scenie odbyły się artystyczne pokazy naszych uczniów. Jako pierwsi zapląsali i się nie dąsali uczniowie klasy młodszych, a później swoje talenty muzyczne ukazały uczennice klas starszych. Na koniec sceną zawładnął szkolny, muzyczny zespół Decybela.

Gorąco dziękujemy wszystkim obecnym i tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu” będzie się działo…a nawet dnia będzie mało…”

                                                                                              Beata Bienia

 


 

ABP

Akcja Komputery za tonery

Bezpieczne wakacje

Certyfikat

2019  Szkoła Podstawowej im. Porucznika Pilota Franciszka Surmy w Gołkowicach  globbers joomla templates