image1 image2 image3 image4

 X EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO
"AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

W bieżącym roku szkolnym klasy pierwsze wzięły udział w X edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.  Jest to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce. Organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji oraz Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji. 

Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole, na drodze, w Internecie i w czasie zabawy.

     Dzieci uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez swoje wychowawczynie w oparciu o otrzymane scenariusze i materiały edukacyjne. Dzięki zastosowaniu zróżnicowanych metod i środków dydaktycznych uzmysłowiły sobie, jak ważne jest zachowanie rozwagi w różnych okolicznościach i miejscach. Ponadto realizacja programu dostarczyła im wiedzy o właściwych reakcjach w sytuacjach niecodziennych, takich jak nagłe wypadki. Uczestnictwo wymagało od uczniów dużego zaangażowania, twórczego myślenia oraz wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

      Na zakończenie uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z których mogą spotkać się na co dzień. Szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w programie.

Kurasz Anita, Krzeszowska Katarzyna


 

ABP

Akcja Komputery za tonery

Bezpieczne wakacje

Certyfikat

2019  Szkoła Podstawowej im. Porucznika Pilota Franciszka Surmy w Gołkowicach  globbers joomla templates