Rok szkolny 2017/2018

  

BAL KARNAWAŁOWY

Bal przebierańców dla klas I-III odbył się 23 stycznia 2018 r. W szkole było bardzo kolorowo, wesoło i bajkowo. Wśród różnokolorowych kostiumów wirowały na balach księżniczki, wróżki, piraci kowboje i wiele innych bajkowych postaci. Prócz tańców i pląsów dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach.Wszyscy świetnie się bawili, o czym świadczą zadowolone i uśmiechnięte buzie.

 

DZIEŃ GÓRNIKA W NASZEJ SZKOLE

"Niech żyje nam górniczy stan"

Dzień Górnika obchodzony na Śląsku na cześć patronki wszystkich górników - Świętej Barbary, przypomina polskiemu społeczeństwu ciężką i niebezpieczną pracę ludzi przy wydobywaniu bogactwa ziemi - węgla kamiennego. Dnia 4 grudnia odbyła się więc w naszej szkole uroczysta akademia z okazji święta górniczego przygotowana przez uczniów klas IIIB i IIIC.  W spotkaniu wzięło udział wielu górników – rodziców i dziadków naszych uczniów. Na początku dyrektor szkoły Waldemar Paszylka serdecznie powitał wszystkich przybyłych gości. Recytując wiersze, śpiewając piosenki, uczniowie umili pobyt górnikom w naszej szkole. Oprócz świetnej zabawy nasi uczniowie mogli podziwiać przybyłych gości w pięknych mundurach górniczych. Na zakończenie wszystkie klasy zaśpiewały górnikom głośne sto lat. Po uroczystości dzieci złożyły życzenia oraz wręczyły własnoręcznie przygotowane laurki. Przybyli goście odwdzięczyli się bardzo hojnie, zasypując dzieci słodkościami. Dzień Górnika upłynął w miłej atmosferze. Wierzymy, że i w przyszłym roku górnicy znów zaszczycą nas swoją obecnością. Pamiętajmy jednak, że zawód górnika, to jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów. Dlatego życzymy Wam Górnicy zawsze spokojnej i bezpiecznej pracy w kopalni - Szczęść Boże!

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ W KLASACH I-III 

21 listopada uczniowie klas I-III włączyli się do światowej akcji Dnia Życzliwości i Pozdrowień. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień poprzez pisanie miłych słów i pozdrowień dla innych uczniów. Na znak życzliwości wszyscy w tym dniu chodzili z przypiętą uśmiechniętą buźką, która przez cały dzień przypominała o życzliwości i uprzejmościRównież na naszych twarzach w tym dniu królował uśmiech. Następnie każda klasa wybrała najżyczliwszą osobę, która w nagrodę otrzymała pamiątkowy dyplom. Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się tematyczne przysłowia, wierszyki, przypominające o potrzebie codziennego uśmiechania się, obdarowywania innych ciepłymi słowami i przyjaznymi gestami. Dzień stał się doskonałą okazją do okazywania dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych.

 

ŚNIADANIE DAJE MOC!

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do programu pt. "ŚNIADANIE DAJE MOC", który ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i uświadomienie dzieciom jak ważną rolę pełni spożywanie śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. 
8 listopada klasy I-III zorganizowały w klasach wspólne śniadanie. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali pyszne i zdrowe kanapki. Na stołach znalazły się także owoce, warzywa, soki owocowe oraz płatki i jogurty. Wszyscy z ochotą zjedli własnoręcznie zrobione śniadanie, by mieć siłę na resztę dnia oraz w przyjemny sposób poznać zasady zdrowego odżywiania. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

 

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ MARCHEWKI

Już tradycją się stało, że każdego roku w naszej szkole obchodzi swoje święto zdrowy owoc lub warzywo.  Obchody Dnia Marchewki w klasach 1-3 naszej szkoły miały miejsce w środę 18 października. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do szkoły w ubraniach na których królował kolor pomarańczowy. Głównym celem było jednak  zachęcenie dzieci do spożywania marchwi i ich przetworów jako źródła witamin, jak również wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania. Dzień ten dał możliwość skosztowania marchewkowych pyszności i rozkoszowania się ich smakiem. Maluchy chrupały marchewki, piły sok marchewkowy, degustowały surówki przygotowane samodzielnie w klasach oraz ciasto i babeczki marchewkowe, które upiekły mamy. Dzieci uczestniczyły również w konkursach, wykonywały prace plastyczne. Wszystkie nasze działania w tym dniu były związane tematycznie z marchewką. Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili.

 

ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM...

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/18 tradycyjnie rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Dyrektor szkoły p.Waldemar Paszylka powitał wszystkich przybyłych uczniów, nauczycieli i rodziców. Szczególnie serdecznie powitał najmłodszych uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Dyrektor Szkoły życzył wszystkim wielu sukcesów i zadowolenia w nadchodzącym roku szkolnym. Wychowawczyni klasy drugiej – p. Ewa Chmiel wspomniała o bardzo ważnych wydarzeniach historycznych związanych z 1 września. Po krótkiej części artystycznej, na którą złożyły się wiersze i piosenki w wykonaniu klasy drugiej nastąpiła bardzo ważna część dla pierwszoklasistów: uroczyste ślubowanie  i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym, wielkim ołówkiem. Czynności tej dokonywała pani w-ce dyrektor Edyta Bebek wraz z wychowawczyniami klas pierwszych: G. Kurpińską i I. Ucher. Pasowanych na uczniów zostało 45 dzieci. Nowi uczniowie naszej szkoły zostali obdarowani przygotowanymi przez rodziców pięknymi rogami obfitości. Uroczystość dostarczyła dzieciom, nauczycielom i rodzicom wielu miłych przeżyć i wzruszeń.

 


 

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

ROK SZKOLNY 2015/2016

ROK SZKOLNY 2014/2015

ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

ROK SZKOLNY 2011/2012

2018  Szkoła Podstawowej im. Porucznika Pilota Franciszka Surmy w Gołkowicach  globbers joomla templates