Współpraca Polsko-Niemiecka

 

 

W bieżącym roku szkolnym nasze gimnazjum nawiązało współpracę z niemieckim szkołą das Kurfuerst -Joachim-Friedrich- Gymnasium w Wolmirstedt w kraju związkowym Sachsen-Anhalt w Niemczech  (https://kjf-gym.de/)

Pierwsze tygodnie znajomości  ze stroną niemiecką zaowocowały pomysłem zorganizowania wymiany uczniów z obu szkół. Pierwsze spotkanie polsko-niemieckie ma odbyć się w Wolmirstedt, w Niemczech w dniach 02.04 – 07.04.2017r. Grupa 12 uczniów z naszej szkoły będzie miała okazję poznać system szkolnictwa w Niemczech, codzienne życie niemieckiej młodzieży oraz zwiedzić Magdeburg, Berlin oraz Wolfsburg.  Uczniowie polscy i niemieccy zapoznali się już bliżej poprzez wymianę korespondencji oraz portale społecznościowe.

Rewizytę spotkania zaplanowano na przełomie maja i czerwca 2017r w naszej szkole. Tym razem to grupa młodzieży z Niemiec zapozna się z polską szkołą, tradycją i kulturą. Zaplanowane zostały wycieczki do Krakowa oraz Wisły oraz warsztaty muzyczno-artystyczne.

Wymiana uczniów z naszej szkoły z uczniami z gimnazjum w Wolmirstedt wspierana będzie przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży, organizację, która dotuje różnorodne  spotkania młodzieży.

„Dwa kraje, jeden cel! - łączymy młodych Polaków i Niemców  ”http://www.pnwm.org/

2019  Szkoła Podstawowej im. Porucznika Pilota Franciszka Surmy w Gołkowicach  globbers joomla templates